Opinie

Przykładowe opinie turystów o Nilu w Egipcie

  • Rejs po Nilu to znakomity pomysł na poznanie najważniejszych zabytków Egiptu (no może oprócz Gizy). Skorzystaliśmy z oferty jednego z polskich biur podróży. W ciągu 5 dniowego rejsu z Luksoru do Asuanu zobaczyliśmy m.in. Luksor, Dolinę Królów, świątynie Karnaku czy Abu Simbel. Wszytko bez zbędnego pośpiechu i w sympatycznych zimowych temperaturach. Kajuty na statku nie były przesadnie przestronne ale czyste, wygodne i bez zarzutu. Jedzenie też OK. Sam Nil na tym odcinku również ma swój urok (czego nie można powiedzieć o rzece w okolicach Kairu). W sumie świetny pomysł na odpoczynek i poznanie Egiptu.
  • Trzydniowy rejs na luksusowym statku. Generalnie pływające hotele. Rewelacyjne jedzenie, przesympatyczna obsługa, atrakcje dla turystów, niewielki basen i oczywiście piękne widoki podziwiane z napojem w ręku 😛 Absolutnie wspaniały sposób przemieszczania się w Egipcie. Pokoje spore z gigantycznymi oknami ( jak balkonowe ) plus własna łazienka. Statek stabilny absolutnie nigdy nie dało się odczuć huśtania.

noclegi.net.pl/karpacz/atrakcje

  • Widzieliśmy Nil w Luksorze i nad tamą w Asuanie. Ogromna, czysta rzeka, tama w Asuanie to cud inżynierii, jezioro Nassera to obszar wielkości dużego miasta. Konicznie trzeba zobaczyć.
  • Po raz drugi płynęliśmy statkiem po Nilu od Luksoru do Asuanu. Na trasie liczne świątynie(Edfu, Kom Ombo, Luksor) i atrakcje np. Dolina Królów i Królowych. Na statku bardzo dobre jedzenie i program folklorystyczny z muzyką i tańcem derwisza. Zwiedzanie i równocześnie odpoczynek.
    Gorąco wszystkim polecam. Po rejsie obowiązkowy pobyt z nurkowaniem w Morzu Czerwonym w Hurghadzie